kropka.gabinet.bydgoszcz@gmail.com

511 069 347

Celem zajęć TUS jest rozwijanie kompetencji społecznych. Trening Umiejętności Społecznych to jedna z najskuteczniejszych terapii wspierających rozwój, łagodzących lub zapobiegających problemom emocjonalnym. Pomaga też radzić sobie z trudnościami pojawiającymi się w zachowaniach u dzieci i młodzieży.

Zajęcia TUS są przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży przeżywających trudności w relacjach z rówieśnikami. Trening polecany jest dzieciom z autyzmem, zespołem Aspergera, zaburzeniami zachowania oraz z ADHD. TUS dedykowany jest również dla dzieci, którym trudno zawierać przyjaźnie, trudno poradzić sobie z przeżywanymi w relacjach emocjami, mimo, że na pierwszy rzut oka nie mają kłopotu z nawiązywaniem relacji rówieśniczych i funkcjonują nieźle w grupie. Dla takich dzieci również taki trening może być pomocny i dawać bardzo dobre efekty w codziennym funkcjonowaniu. Zajęcia prowadzone są w odpowiednio dobranych wiekowo, niewielkich grupach.

W „Kropce” dzieci i młodzież podczas zajęć będą wspierały certyfikowane psy terapeutyczne, motywując do działań, pomagając w nawiązaniu pozytywnych relacji w czasie terapii. Obecność zawsze uśmiechniętych, skorych do pomocy czworonożnych terapeutów pomoże rozwinąć wiarę we własne możliwości, a w kontekście społecznym szacunku oraz tolerancji i zrozumienia dla różnic.

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH Z PSEM TERAPEUTYCZNYM (TUS)

Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakub Bociek, bociojakub@gmail.com

Kontakt

Gabinet Edukacyjno-Terapeutyczny "Kropka"

ul. Rysia 2A

85-809 Bydgoszcz

  511 069 347 - Wioletta Szymańska

      501 370 977 - Agnieszka Maćkiewicz

      603 993 595 - Monika Kalemba -Krzemińska